Po raz kolejny jesteśmy zmuszeni do przymusowej przerwy. Pomimo zablokowania zorganizowanych treningów, zapraszamy wszystkie ASy do pracy we własnym zakresie nad rozwojem umiejętności indywidualnych. Do wykonania ćwiczeń potrzebujecie trochę miejsca w ogrodzie, na podwórku lub w parku.

Podczas pierwszego lockdownu ponad 35 zawodników z naszej Akademii brało udział w wyzwaniu. Mamy nadzieję, że tym razem równie licznie przystąpicie do zabawy. Trenerzy są do Waszej dyspozycji. Będą starali się Was inspirować i pomagać w tym czasie. 

Cotygodniowy cykl będzie składał się z 2 programów:

  • Ball Control Challenge – program w głównej mierze ukierunkowany na umiejętność kontroli piłki i rozwój koordynacji ruchowej
  • Skills Challenge – elementy żonglerki zadaniowej, jako aspekt kontroli piłki oraz Challenge do zaliczenia, który ma na celu rozwijanie techniki użytkowej na bazie powtarzalności i skuteczności.

Do każdego cyklu przygotowaliśmy karty pracy. Zachęcamy do wydrukowania i uzupełniania ich na bieżąco. Pozwoli to u zawodników zbudować pozytywny nawyk treningowy oraz realizować poszczególne cele treningowe. 

Dobrym podsumowaniem opracowanej formuły są słowa Roberta Lewandowskiego:

„W futbolu to szczegóły robią różnicę i nie ma znaczenia czy masz 20, czy 30 lat. Podam Wam przykład. Gdy trafiłem do Bayernu, trenowałem płaskie podania z Xabim Alonso. 10/10 jego dograń było idealnych, u mnie co trzecia-czwarta piłka odskakiwała. Byłem zdeterminowany, żeby dojść do perfekcji. Spędziłem jakieś 3 miesiące na doskonaleniu tej umiejętności i w końcu zadziałało. 10 podań, bam bam bam. Wszystkie idealne. Mała rzecz, ale robiąca potężną różnicę.”

_______________________________________________________________________________________

Dziękujemy całemu zespołowi Football Lab za udostępnienie materiałów i możliwość przystąpienia do realizacji programu. 
#RazemMożemyWięcej

 

BALL CONTROL CHALLENGE TYDZIEŃ 1 – PODNIEŚ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE

BALL CONTROL CHALLENGE TYDZIEŃ 1

SKILLS CHALLENGE – PODEJMIJ WYZWANIE I PODNIEŚ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE (TYDZIEŃ 1)

Elementy techniczne (zalecamy poświecić na nie minimum 10 minut dziennie)

Challenge 1

Zadaniem zawodnika jest uderzenie piłki stopą z powietrza do bramki lub innego celu. Piłka podawana jest górą rękoma zza bramki (na trening zabierz ze sobą kolegę z drużyny lub rodziców). Sam możesz sobie ułatwiać bądź utrudniać zadanie, wyznaczając strefę uderzenia, bliżej lub dalej od bramki. Ćwicząc pamiętaj o używaniu zarówno prawej jak i lewej stopy.

PROGRESYWNOŚĆ

1. Ćwiczenie – uderzaj piłkę do bramki zarówno prawą jak i lewą stopą. Zwracaj uwagę na detale, obserwuj zachowanie piłki w zależności od tego w jaki sposób uderzysz piłkę, jakiej nadasz jej rotacji czy wreszcie jak ustawisz swoją stopę i całe ciało. Poświęć na ćwiczenie minimum 15 minut.

2. Test – do wykonania testu przygotuj co najmniej 10 piłek. Twoim zadaniem jest zdobyć jak najwięcej punktów w przeciągu 2 minut. Punkt zdobywasz w momencie, kiedy z wyznaczonej strefy uderzysz celnie do bramki, a piłka po drodze nie dotknie podłoża. Wykonaj kilka, kilkanaście powtórzeń testu na prawą i lewą nogę. Pamiętaj o zapisywaniu wyników.

3. CHALLENGE – nadszedł czas na podjęcie WYZWANIA. Z wyznaczonej strefy uderzenia strzel 10 bramek pod rząd. Bramka zaliczona jest w momencie, gdy piłka po drodze nie dotknie podłoża. Nie udało ci się strzelić bramki? Zaczynasz od nowa, aż do momentu, kiedy trafisz 10 razy pod rząd. Challenge zaliczasz zarówno na prawą jak i lewą nogę. 

„Nie trenuj do momentu, w którym zrobisz coś dobrze. Trenuj dopóki nie będziesz w stanie zrobić tego źle.”

Antoine Griezmann