Piękne bramki, mnóstwo emocji, a przy tym świetna zabawa i wysoki poziom piłkarski. To wszystko towarzyszyło nam w słoneczną sobotę, 21.05.2016 na boisku WKS Wilczyce gdzie odbył się I Turniej „AS CUP 30+”. W Turnieju udział wzięło ponad 100 piłkarzy z gminy Długołęka oraz z Wrocławia. Kilkugodzinne zmagania obejrzało prawie 500 osób.

AS CUP 30+ w liczbach:

0 – liczba przegranych meczy zwycięzcy Turnieju
3 – liczba grup
16 – liczba drużyn biorących udział
49 – liczba rozegranych spotkań
181 – liczba strzelonych bramek
302 – liczba minut trwania turnieju

Turniej AS CUP 30+ okazał się być wydarzeniem dotychczas dla sportowo, piłkarskiej Długołęki niespotykanym – integrował piłkarzy, którzy na co dzień występują w ligach A- oraz B- klasowych oraz tych, którzy spotykają się amatorsko.  Na trybunach zasiedli obok siebie fani lokalnych drużyn i wspólnie przeżywali piłkarskie emocje.

16 drużyn zostało podzielonych na 3 grupy.

Grupę A wygrała Akademia Sportu Kiełczów mimo, że początek turnieju nie mogli zaliczyć do udanych. Porażka w pierwszym meczu z Wodrol Inwestycje Kiełczów był dla nich zimnym prysznicem. Mimo to potrafili wyciągnąć wnioski i do końca zmagań utrzymywali równy, wysoki poziom. Rywalizacja o pierwsze miejsce trwała do ostatniej kolejki dzięki czemu byliśmy świadkami wielu emocji.

Grupa B była niezwykle wyrównana i do ostatniego meczu nie było pewne kto zajmie I miejsce. W nim Desa Landscaping nie dała żadnych złudzeń innym zespołom pewnie pokonując Alkan 5:0. Warto zauważyć, że drużyna ta nie przegrała żadnego meczu zarówno w fazie grupowej jak i mistrzowskiej. Jedynym zespołem, który potrafił „urwać” im punkty był Piątek Wieczór.

W grupie C bój o pozycję lidera toczyło aż 6 drużyn. Nieoczekiwanie „czarnym koniem” okazało się być Przedsiębiorstwo Inwestycji Mieszkaniowych Kiełczów. Zawodnicy PIM Kiełczów wygrali pierwsze 4 mecze i przed ostatnią kolejką byli już pewni awansu z I miejsca. Piąta seria meczy została rozegrana równocześnie na 3 boiskach dzięki czemu mieliśmy małą „multiligę” prawie jak na boiskach ekstraklasowych. Kibice z zaciekawieniem obserwowali wyniki na wszystkich boiskach, gdzie do końca trwała walka o pozostałe lokaty.

W fazie mistrzowskiej drużyny rywalizowały o miejsca w klasyfikacji końcowej. W tej części rozgrywek wychodziło mądre rozłożenie sił w całym turnieju oraz głęboka ławka rezerwowych. Każdy chciał uplasować się jak najwyżej i prawie wszystkie mecze kończyły się zwycięstwem. W jednym tylko spotkaniu padł remis pomiędzy ekipami AS Kiełczów i PIM Kiełczów. Najwyraźniej gospodarze turnieju (AS Kiełczów i PIM Kiełczów) chcieli być gościnni stąd pierwsze miejsce powędrowało do Desa Landscaping. Pełna klasyfkacji wszystkich drużyn poniżej

1.DESA LANDSCAPING
2.AKADEMIA SPORTU KIEŁCZÓW
3.PRZEDSIĘBIORSTWO INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH KIEŁCZÓW
4.WKS WILCZYCE
5.LEROY MERLIN
6.PARK DOMASZCZYN
7.PIĄTEK WIECZÓR
8.WODROL INWESTYCJE KIEŁCZÓW
9.URZĄD GMINY DŁUGOŁĘKA I PRZYJACIELE
10.WIDAWA KIEŁCZÓW
11.HOST INWESTYCJE
12.ELEKTRO ZAP
13.REPUBLIKA WNĘTRZ
14.GÓRALSKA CHATA
15.ALKAN
16.WIĄZAR PLUS

Sukces I Turnieju AS CUP 30+ 2016 nie byłby możliwy bez wsparcia naszych partnerów.

Jako organizatorzy Turnieju składamy serdeczne podziękowania za wsparcie tego wydarzenia, będące jednoczesnym wsparciem środowiska piłkarskiego gminy Długołęka. W okresie, gdy każdą złotówkę wydaje się z wielką troską i rozwagą jesteśmy niezwykle wdzięczni za obdarzenie nas zaufaniem i zaangażowanie się w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Za wsparcie organizacyjne dziękujemy:
-Przedsiębiorstwo Inwestycji Mieszkaniowych Kiełczów (Ireneusz Bors, Robert Flis)

-Zarząd WKS Wilczyce

-Góralska Chata

-Josef Band

-Cukiernia z Zawalnej

Gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Mamom naszych adeptów piłki nożnej, które upiekły ciasta i pomogły w obsłudze naszego stoiska oraz wszystkim Tatom, którzy pomagali w organizacji imprezy. Bez Was ten Turniej by się nie udał!

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wzięli udział w I Turnieju AS CUP 30+ 2016.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy w przyszłym roku.

Więcej zdjęć z AS CUP 30+